Картинг Писта Лаута Летен Любителски Шампионат 2014

Картинг Писта Лаута

Картинг Писта Лаута Летен Шампионат 2014

Летният любителски шампионат 2014 на картинг писта Лаута е част от Световните Соди Серии (SWS). Желаещите да участват в състезание от Летния Любителски Шампионат трябва да притежават регистрация към Световните Соди Серии. Регистрираните състезатели могат да участвуват в състезания както на картинг писта Варна, така и на картинг писта ЛАУТА – Пловдив . Състезателите могат да се записват предварително на интернет страницата наСветовните Соди Серии. http://www.sodiwseries.com/en/ При невъзможност от записване пилотът е длъжен своевременно да се запише на съответната картинг писта, на която ще се проведе състезанието, не по-късно от  3 дни преди  датата на самото състезание.

Такса за участие:

–        Пилоти под 15 години: 30,00 лв

–        Пилоти над 15 години: 42,00 лв

Продължителност на шампионата: 8 кръга ( 16 за SWS)

Максимален брой състезатели:до 24 за възрастова група

Провеждане на състезателните кръгове

Начало 9:15 – теглене на жребий

Начало първа квалификация – 9:30

* Състезанията ще се провеждат в строг часови график (виж Приложение 2)

Sprint Cup – Над 15 години

SWS sprint Картинг Писта Лаута Летен Любителски Шампионат 2014

Квалификация 3 обиколки (1 загряваща, 1 обиколка за време, 1 обиколка за прибиране в бокса
Полуфинал  – (1-во SWS състезание) 13 обиколки (1 загряваща, 11 състезателни, 1 обиколка за прибиране)
Финал – (2-ро SWS състезание) 13 обиколки (1 загряваща, 11 състезателни, 1 обиколка за прибиране)

*Изравняване на тегло-75 кг.

Junior Cup – Под 15 години

sws junior Картинг Писта Лаута Летен Любителски Шампионат 2014

Полуфинал – (1-во SWS състезание) 8 обиколки (1 загряваща, 6 състезателни, 1 обиколка за прибиране)

*Изравняване на тегло-45 кг.

Забележка: Първи кръг ще бъде без допълнителни тежести.

Забележка: В останалите кръгове небходимите допълнителни тежести за всеки пилот се окомплектоват предварително и всеки състезател се грижи сам за тяхното поставяне и махане – в точния час /според графика на състезанието/ пилотът трябва да е в картинга с пълна  екипировка и поставени жежести.

Последователност на шампионата

Квалификация

–        Състезателите се разпределят по групи до максимум 12 пилота

–        Всяка група провежда квалификациите по отделно

Полуфинал  ( 1-во състезание SWS )

–        Квалифициралите се от 1-во до 12-то място стартират в първия полуфинал

–        Квалифициралите се от 13-то до 24-то място стартират във втория полуфинал

–        Пилотите изтеглят номера на своя карт

–        Мястото на стартовата решетка се определя по постигнатото време в квалификацията.

–        Пилотите от първия полуфинал се класират от 1-во до 12-то място

–        Пилотите от втория полуфинал се класират от 13-то до 24-то място

Финал ( 2-ро състезание SWS )

–        Финиширалите в първи полуфинал от 1-во до 12-то място на последните две места ще участвуват във финалната гонка – втори финал от 13-то до 24-то място.

–        Финиширалите във втори полуфинал(13-24 място) на първите две места ще участвуват във финалната гонка –първи финал от 1-во до 12-то място

–        Мястото на стартовата решетка се определя по най-доброто постигнато време в полуфиналите. Пилотът с най-бързата обиколка по време на полуфинала стартира от първото място.

–        Пилотите от първия финал се класират от 1-во до 12-то място.

–        Пилотите от втория финал се класират от 13-то до 24-то място

Победителят от месечния състезателен кръг е пилотът, завършил първи финал (финалната гонка от 1-12 място) на първо място.

Точкуване за SWS

Точкуването за състезанията се извършва по системата на Световните Соди Серии SWS – . И полуфиналата и финалата гонка се броят за отделни състезания по приетия регламент. За генералното класиране за SWS се броят 8-те най-добрите резултати на пилота. В това число няма значение на коя писта и в кои състезания са постигнати резултатите след като състезанието е регистрирано в Световните Соди Серии по надлежния ред.

За Любителски шампионат

Точкуването за любителския шампионат е както следва:

Финално състезание                           Първи финал                           Втори финал

1-во – 12-то място                  13-то-24-то място

1 – 25т.                                    1 – 10т.

2 – 20т.                                    2 –    8т.

3 –  15т.                                   3 –    6т.

4 –  10т.                                   4 –    5т.

5 –    8т.                                   5 –    4т.

6 –    6т.                                   6 –    3т.

7 –    5т.                                   7 –    2т.

8 –    3т.                                   8 –    1т.

9 –    2т.

10 –   1т.

Годишен Финал

Всеки пилот, събрал 42 точки ( 42 е смисъла на живота според Дъглас Адамс в “Пътеводител на галактическия стопаджия”)  от месечните финали, има право на участие в Годишния финал.

Първите 8 участника от двата класа с най-голям общ сбор точки от месечните финали получават допълнителни точки към класирането на годишния финал.